ספרייה דיגיטלית: מאגר ספרים ומחקרים על קהילת יהודי כרמאנשאה ואיראן

מבוא: מאגר ספרים ומחקרים על קהילת יהודי כרמאנשאה ואיראן

לא רבים החוקרים אשר הקדישו מזמנם ללימוד קורותיהם של היהודים בקהילות יהודיות קטנות שהיו פזורות ברחבי פרס/איראן. מחקרים בנושא זה התמקדו בעיקר בקהילות גדולות ומרכזיות.

קהילת יהודי כרמאנשאה, קהילה קטנה, בצפון-מערב המדינה, לא זכתה כמעט להנצחה ולמחקר מקיף. קומץ ספרי זיכרונות ומחקרים שנכתבו עד כה בידי נשים וגברים ילידי העיר יצאו לאור לעתים בהוצאות פרטיות. המהדורות של חלק מהם אזלו, וניתן כיום להגיע אליהם רק בספריות, ובאוספים פרטיים, והם מגיעים בעיקר לידי קומץ חוקרים ובעלי עניין בלבד.

בפרק זה באתר "קהילת יהודי כרמאנשאה פרס/איראן" יובאו ספרים ומחקרים אשר מחבריהם, וההוצאות לאור שלהם הביעו את הסכמתם להנגישם באופן דיגיטלי לציבור הקוראים באתר זה, זאת כדי להפוך את הספרות והמחקר בנושא לזמינים יותר ולהרחיב את הידע בפרקי ההיסטוריה של קהילות יהודיות שהתקיימו בעבר ברחבי פרס/איראן.

זכויות יוצרים: זכויות היוצרים לכל הספרים המתפרסמים באתר זה, שייכים לבעלי הזכויות שלהם (מוציאים לאור; סופרים), ויש לנהוג בהם בהתאם לתנאי חוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007.

חוקרים, סופרים ובני משפחות של יוצרים שחיבוריהם עוסקים בנושא הקהילה היהודית בכרמאנשאה ומעוניינים להנגיש אותם במסגרת אתר זה, אנא שלחו הודעה דרך עמוד יצירת הקשר.